Život

Víťazka Hlasu Česko Slovenska ( The winner of the Voice of Czech and Slovak)

Ivanna Bagová sa narodila 22.1.1993 v Iršave, Zakarpatskej oblasti na Ukrajine. Spevu sa venuje od detstva, konkrétne s ním začala skôr ako vedela rozprávať. Už počas školy sa zúčastňovala rôznych speváckych súťaží. U nás zo známych to hlavne bola súťaž „Zlatá črievička“, kde v roku 2010 Ivanna Bagová dostala „striebornú črievičku“.

Ďalším krokom Ivannky bolo prihlásenie sa do prvej „Česko Slovenskej SuperStar“, kde však žiaľ (dnes už však našťastie) neuspela.

Ivannka sa však našťastie riadila podľa hesla „Nie je dôležité koľko krát spadneš, ale koľko krát sa postavíš“. Táto „malá“ životná prehra ju nakopla natoľko, že začala na sebe pracovať, makať, chcela ukázať a dokázať, že na to fakt má, a tak sa prihlásila do speváckej súťaže historicky prvého ročníka Hlasu Česko Slovenska. Tu zabodovala natoľko, že jej hlas chcel totiž každý kouč. Vo výbere naslepo až po tvrdom boji s ostatnými kolegami ju získal kouč Michal David, ktorý pred všetkými divákmi sľúbil, že ju zoberie na svoje koncertné turné v Čechách i na Slovensku.

V súťaži tak ďalej pôsobila v tíme Michala Davida, kde zažiarila ako jedna z horúcich favoritiek na víťazstvo v samotnom finále šou. Hlasový fond, vyzretý prejav a bezchybná intonácia priviedli Ivannku bez zaváhania až do vysnívaného finále, v ktorom dostala od divákov najviac SMS hlasov, a tak sa stala víťazkou historicky prvého ročníka speváckej súťaže Hlasu Česko Slovenska.

Speváčka a víťazka súťaže Hlas Česko Slovenska, vyštudovala Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Topoľčanoch, odbor Hudobno - dramatické umenie. Ivannka nielenže krásne spieva, ale je aj nadaná herečka.

Po víťazstve v Hlase Česko Slovenska, získala exkluzívny kontrakt na nahrávanie albumu s Universal Music, a tak 29.10.2012 vychádza jej debutový album s názvom „Oheň v duši“. Producentskú supervíziu mal jej kouč Michal David. Následne uzrel svetlo sveta aj prvý videoklip k piesni „I´m Not Dancing On My Own“.

V súčasnosti sa Ivannka presťahovala do Nitry, kde začala študovať na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Popri štúdiu na vysokej škole má množstvo rôznych vystúpení a aktivit po cele Slovenskej aj Českej republike. Skladá vlastné piesne (hudbu aj text) výsledkom toho sú jej skladby „Vráť sa späť“ , na ktorú neskôr vyšiel aj videoklip, taktiež spolupracovala z Dj Drozďo & Demex a vytvorili spolu skladbu „Start it“, ktorá sa dobré uchytila v Čechách a taktiež hráva sa na televíznej stanici Očko. K jej novým projektom patrí spolupráca s operným triom La Gioia u ktorých hosťuje pravidelne na ich koncertoch, taktiež je členkou nového projektu La Gioia Divas ktorá sa sklada s troch sólo speváčiek a každá je z inej súťaže (Hlas CzSk, Superstar, CzSk má talent). K ďalším projektom patrí aj spolupráca zo skupinou Maduár, s ktorou chystajú nove skladby a koncertné šnúry.
>

Debutové CD „Oheň v Duši“ – Ivanna Bagová

01. I'm Not Dancing On My Own
02. Neboj sa báť
03. Keď chceš
04. Think Twice
05. Pár minút
06. Fire
07. Už nemáš slov
08. Nové ráno
09. Možno áno, možno nie